19.01.2024

"Ал қарлы боран аулада, жібек кілем төселеді", мектеп кітапханасында кітап көрмесі осындай тақырыппен безендірілген.
Ақынның шаруадан шыққан бейнесін Есенин табандылықпен және мақсатты түрде өсірді. Алайда, бұл шығу тегі, қажет болған жағдайда, қарапайым шаруа отбасынан шыққан баладан бай ескі сенушінің немересіне дейін болды. Шындық ортасында: Есениндер отбасы орташа байлыққа ие болды және онда ескі сенушілер болған жоқ.
Қысқа, бірақ жарқын өмір үшін ақын Сергей Есенин қарапайым ауыл баласынан Мәскеу мен Санкт-Петербург шығармашылық бомондының өкіліне дейін барды. Бұл жолдың әр кезеңі қызықты мәліметтерге толы.
Көрмеге Ұлы ақынның шығармалары қойылған.