Мектеп кітапханасында "Бір ел - бір кітап" кітап сөресі безендірілген.

10.01.2024

Мектеп кітапханасында "Бір ел - бір кітап" кітап сөресі безендірілген. 2024 жылы "Бір ел – бір кітап" республикалық акциясы аясында оқуға көрнекті қазақ жазушысы, балалар әдебиетінің классигі Бердібек Ыдырысұлы Соқпақбаевтың шығармалары ұсынылды. Бердібек Соқпақбаевтың 100 жылдығы ЮНЕСКО-ның атаулы күндер күнтізбесіне енгізілді.
Естеріңізге сала кетейік, акция Қазақстанда 2007 жылдан бастап ҚР Ұлттық Академиялық Кітапханасы мен ҚР Мәдениет министрлігінің қолдауымен ҚР Кітапханашылар қауымдастығының бастамасымен өткізіліп келеді.
Көрнекті қазақ жазушысы, балалар әдебиетінің классигі Бердібек Ыдырысұлы Соқпақбаев 1924 жылы 15 қазанда Алматы облысы Нарынкөл ауданы Қостөбе ауылында дүниеге келген.
Б. Соқпақбаев - ең алдымен балалар жазушысы. Балалық шақ пен жастық шақ тақырыбы оның барлық кітаптарының негізі болып табылады. Соқпақбаевтың шығармалары негізінен өмірбаяндық.