Мектеп кітапханасының оқу залында И.С. Тургеневтің туғанына 205 жыл толуына орай "Тіл мен сөздің ұлы шебері" атты кітап көрмесі ұйымдастырылды.

10.11.2023

Иван Сергеевич Тургенев-орыс жазушысы, ақын, публицист, драматург, прозашы және аудармашы. Ол шығармашылығы орыс қоғамының рухани дамуында үлкен рөл атқарған, отандық және әлемдік мәдениетті байытқан ұлы жазушыларға жатады.
Тургеневтің әдеби мұрасы үлкен: өлеңдер, өлеңдер, әңгімелер, әңгімелер, іргелі романдар, прозадағы өлеңдер. Иван Сергеевичтің шығармалары туған табиғатының сұлулығымен, ерекше орыс кейіпкерлерімен толтырылған. Оның жұмысы орыс мәдениетінің ғана емес, әлемдік мәдениеттің де маңызды бөлігіне айналды. Автор жазған шығармалар әлі күнге дейін оқырмандарды толғандырады. Олар туған жерді, табиғатты сүюді, өмірді сүюді, "өмір тек махаббатпен жалғасады және қозғалады"деп үйретеді.
Көрмеде ұлы жазушының өмірі мен шығармашылығы туралы әдебиеттер және оның әр жылдардағы ең танымал шығармалары: "Әкелер мен балалар", "Асыл ұя" романдары, "Ася" әңгімесі, "Муму" әңгімесі және "Аңшының жазбалары"әңгімелер циклі ұсынылған.
И. С. Тургенев шығармашылығының ұлылығы сөзсіз. Оның туындыларында біз болмыстың көптеген сұрақтарына жауап іздейміз және табамыз. Бұл көрме келушілер үшін Ұлы классиканы қайта оқудың тағы бір себебі болсын.