Батырлар тұған бақ мек

04.05.2017

Сәуірдің 3-мі жұлдызы күні Ақкөл ауданы,Еңбек орта мектебіне

Көкшетау қаласы, Мәлік Ғабдуллин атындағы мұражай директоры Мейрамбек Құдайберлі Рахыммбекұлы бастаған зерттеушілер тобы "Батырлар туған бақ мекен" атты инновациялық жобасы аясында, мектебімізге келіп жобаның мақсаты мен өз жұмыстарымен таныстырды. Мұражайдың бас қор сақтаушысы Серікжан Құдайбергенқызы 9-11 сынып оқушыларымен дәріс сабағын жүргізіп, біраз тың мағлұматтар айтты. Бұл жобаның негізгі мақсаты Ұлы Отан соғысына қатысқан жерлестеріміз С.Нұрмағамбетұлы, М.Ғабдуллин, Т.Бегильдинов Р.Қошқарбаев сынды ұлт есінде қалған қаһарман батырларымыздың ерліітерін болашақ жастарға үлгі-өнеге тұтуға, олардың рухын қастерлеуге тәрбиелеу болып табылады. Бұл жиынға Еңбек орта мектебінің ұжымымен қоса ауыл әкімшілігі және ауылымыздың құрметті азаматтары мен ақсақал ата-әжелеріміз қатысты. Жерлес батырымыз С.Нұрмағамбетұлының немересі Келден Төлегенұлы қонақ ретінде шақырылып, батырымыз жайлы біраз сөз толғады. Мұражай өкілдері М.Ғабдуллин мұражайының бөлімшелерімен жасап жатқан іс-шараларымен таныстырып, Т.Тоқтарыв, М.Ғабдуллин жайлы деректі фильмдер көрсетті. Еңбек орта мектебінің ұжымы келегн қонақтарымызға шағын концерттік бағдарлама даярлап, мектеп мұражайымен таныстырып, оқушылар шығармашылықтарын ортаға салды. Жиын соңында мектеп директоры Қызжібек Теміржанқызы сөз сөйлеп, алғысын білдірді. Мұражай директоры Құдайберлі Рахыммбекұлы мектеп мұражайына М.Ғабдуллин жайлы кітаппен қоса батырдың ерліктері белгіленген күнтізбесін естелік ретінде тапсырды. Осындай жобалар арқылы оқушыларымыздың патриоттық сезімге тәрбиелесек, батыр бабаларымыздың рухы мәңгі биікте тұрары қақ.